هیدرولیک و نیوماتیک

 

در دنیای امروز، دستگاه­ها و ماشین ­آلات مختلف، از الزامات ضروری و مورد نیاز هر فرد برای انجام کارهای روزمره است و کمتر دستگاه و یا تجهیزی را میتوان یافت که در آن از هیدرولیک و یا نیوماتیک استفاده نشده باشد.

از روی تخت خواب­های تاشوئی بلند می­شویم که در مکانیزم جمع کردن آن از سیلندرهای هیدرولیک و یا نیوماتیک استفاده شده است. در آشپزخانه، درب کابینتی را باز میکنیم که  برای کنترل سرعت آن از جک­های نیوماتیک استفاده شده است. در ساختمانهای مختلف از آسانسورهائی استفاده می­کنیم که نیروی محرکه بسیاری از آنها هیدرولیک است. با خودروئی به محل کار خود مراجعه می­کنیم که در بسیاری از مکانیزم­های آن، نظیر فرمان، ترمز، تعلیق و …، از سیستم هیدرولیک استفاده شده است.

به بیانی دیگر، زندگی امروزه بدون هیدرولیک و نیوماتیک کاملا بی معنی و ناممکن خواهد بود.

شرکت آلتون سگال با بهره گیری از تجارب ارزنده کارشناسان و مدیران خود، اقدام به ارائه خدمات مختلفی در این زمینه می­کند. از این خدمات می­توان به ساخت و تعمیر انواع جک­های (سیلندرهای) هیدرولیک و نیوماتیک با توان­ها (تناژها)، ابعاد و روش­های نصب گوناگون، ساخت انواع پاروپک (پاوریونیت) با مدارهای متفاوت و مطابق با نیاز مشتریان، تعمیر انواع پمپ هیدرولیک و هیدروموتور، تست انواع پمپ و هیدروموتور و تعیین منحنی عملکرد آنها، تعمیر انواع دستگاه ­های هیدرولیک (نظیر دستگاه­­ های تزریق پلاستیک، دستگاه دایکست، پرس­ و …) و نیز طراحی و ساخت مدارهای هیدرولیک و نیوماتیک اشاره نمود.

یکی از مواردی که باعث شد شرکت آلتون سگال روش جدیدی را در طراحی جک­ها (سیلندرها)، پاورپک (پاوریونیت) و نیز طراحی مدارهای هیدرولیک و نیوماتیک، در پیش رو گیرد، مردد بودن مشتریان در هنگام سفارش بود. پس از پیگیری های فراوان و جویا شدن دلیل تردید مشتریان، مشخص گردید که این تردید ناشی از عدم اطمینان مشتریان در خصوص عملکرد تجهیز مورد نظر، پس از ساخت آن می­باشد.

این مطلب، کارشناسان و مدیران این شرکت را برآن داشت تا با اتخاذ راهکاری مناسب، بتوانند مشتریان را از عملکرد صحیح تجهیز مورد نیاز آنها، پس از ساخت آن، مطمئن نمایند. با توجه به تجارب موجود و نیز بهره­گیری از روشهای متداول و کاربردی در کشورهای پیشرفته، از آنروز تا کنون، کلیه تجهیزات مورد نیاز مشتریان محترم، نظیر پاورپک (پاوریونیت)، و مدارات مورد نــیاز آنها، ابتــدا در نرم ­افزارهای معتبر طراحی و شبیه ­سازی سیستم های هیدرولیک و نیوماتیک، نظیر FluidSim ، Automation Studio  و یا SimX  مورد طراحی و سپس، تست در شرایط واقعی، قرار گرفته و پس از حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیز و تطابق آن با الزامات و نیازهای مشتریان محترم، مراحل ساخت آن آغاز می­شود.

 بدین ترتیب، این شرکت توانست پاسخگوی نیاز مشتریان محترم خود باشد و به بهترین وجه، کلیه سفارشات را در موعد مقرر و با کیفیت مطلوب و قابل رقابت با نمونه ­های خارجی، به مشتریان خود تحویل دهد. خلاصه ­ای از خدمات قابل ارائه توسط شرکت آلتون­سگال به شرح زیر می­باشد.

 • ساخت و تعمیرانواع جک­های (سیلندرهای) هیدرولیک و نیوماتیک با تناژها و ابعاد مختلف
 • ساخت انواع پاورپک (پاوریونیت) مطابق با الزامات و نیازهای مشتریان محترم
 • طراحی انواع سیستم های هیدرولیک و نیوماتیک توسط نرم ­افزارهای FluidSim ، SimX و Automation Studi و نیز نصب و راه ­اندازی آن
 • طراحی و ساخت انواع سیستم ­های تصفیه روغن هیدرولیک (Hydraulic Oil Purification Machine)
 • تعمیر انواع پمپ­ هیدرولیک و تست و تعیین منحنی عملکرد آن
 • تعمیر انواع هیدروموتور و تست و تعیین منحنی عملکرد آن
 • طراحی و ساخت دستگاه­ های قابل حمل (پرتابل) شستشوی سیستم های هیدرولیک (Flushing Machine)
 • طراحی و ساخت انواع بالابرهای هیدرولیک
 • طراحی و ساخت انواع پرس ­های نیوماتیک با ظرفیت­های متفاوت
 • راه ­اندازی انواع سیستم های کنترل کمپرسور جهت افزایش بهره ­وری تولید هوای فشرده
 • طراحی سیستم توزیع هوای فشرده کارخانجات
 • طراحی، ساخت و نصب انواع راه ­بندهای هیدرولیکی
 • نصب و راه ­اندازی سیستم کامل تولید هوای فشرده شامل کمپرسور، مخزن، درایر، فیلتر، خشک­کن و ….